O čom to tu je

Máš otvorený nový unikátny portál, ktorý vychádza z vyše 20 ročných skúseností  občianskeho združenia SCHOLA LUDUS, práce s učiteľmi, rodičmi a deťmi.

Nosnou časťou portálu sú Čierne skrinky, ktoré Ťa prevedú od zakrytej skrinky, cez odkrytú a nakoniec otvorenú čiernu skrinku, kde sa určite dozvieš niečo nové a zaujímavé. Práca s čiernou skrinkou je individuálna, je len na Tebe koľko času jej budeš venovať.
Základom čiernej skrinky je skutočnosť, že od začiatku máš skrytú nejakú podstatnú časť skrinky, ktorú postupne odhaľuješ.

Dôležitou súčasťou portálu sú Moje (Tvoje) Experimenty v ktorých si tvoríš databázu Tvojich experimentov formou osobnej fotogalérie. Experimenty následne využívaš v čiernej skrinke.

V časti Heslár sa v budúcnosti dozvieš informácie o dôležitých pojmoch z iného pohľadu ako je bežné. Ak prejdeš celú čiernu skrinku, tak sa Ti pri súvisiacich pojmoch s touto čiernou skrinkou, budú zobrazovať súvisiace skrinky.

V prostredí portálu sú 2 typy súťaže. Prvá sa zaoberá vedeckým obrázkovým vtipom, ktorý beží od roku 2004. Náplňou druhej súťaže sú hypotézy vytvorené užívateľmi.
Súťaží sa môžeš zúčastniť formou zaslania súťažných príspevkov a o ostatné príspevky môžeš aktívne hodnotiť, poprípade komentovať.